Bonding Uygulaması

Bonding Uygulaması

Bonding uygulaması yani adeziv sistem dişlerin rengini ya da şeklini değiştirmek, boyutlarını büyütmek ya da dişlerdeki kusurları tedavi edebilmek için dişlere yapılan ilavelerle uygulanır. Bunun için kullanılan malzemeler yani mikrofil ajanlar, doğal dişlerde diş yüzeyine tutturularak dişlerdeki renk ve şekil bozukluklarının kolayca giderilmesini sağlar. Bu uygulamalar günümüzde koruyucu diş hekimliğinde en fazla tercih edilen ve kullanılan işlemler arasındadır. Bu sayede kişilerde en az diş kaybı sağlanır. Hastalar herhangi bir acıya maruz kalmadıklarından, anestezi uygulamasına bile gerek kalmaz. Dişler son derece doğal bir görünüme kavuşarak, kişilerin yaşama daha iyi bakmasına yardımcı olur.

Bonding uygulaması nasıl yapılır?

Dişlerin renginden, şeklinden, boyundan, duruşundan memnun olmayan kişilerde uygulanan bonding uygulaması, yarım saat kadar süren bir işlemle tamamlanır. Diş hekimliğinde kullanılan adezivler sayesinde, çok başarılı bir çalışma yapılır. Bunlar dişlerde yapışkanlık sağlayan maddelerdir. Adezivler estetik diş hekimliğinde temel unsurlardan biridir. Bonding uygulamasının bu derece başarılı olmasında, bu yapıştırma teknolojisinin yani adezyon tekniğinin büyük rolü vardır. Diş yüzeylerine yapılan cilalama işleminden sonra, diş yapısına çok yakın özellikteki maddeler bu adezyon tekniği sayesinde diş yüzeyine yapıştırılır. Kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman birisi tarafından yapılırsa, bonding uygulaması kişiye 5-10 sene sorun çıkartmadan hizmet edebilir.

Bonding nerede ve nasıl kullanılmaktadır?

Adeziv teknolojisi, bonding toplumda yaygın olarak kullanılan beyaz dolgularda yani kompozit dolgularda, estetik diş kaplaması olan metal desteksiz lamina, zirkonyum, empress porselenlerde kullanılabilir.

Bonding yapılan dişlerde renk değişimi meydana gelir mi?

Bu alanda kullanılan mikrofil ajanlar, ileri teknoloji ürünü olup diş yapısıyla çok fazla benzerlik göstermektedir. Bu nedenle doğal dişlerin etkilendiği oranda renk değişimine uğrayabilirler. Dişlerin hazırlanması sırasında yüzeyde olan pürüzler, cilalama yapılarak mümkün olduğu kadar düzeltilmektedir. Bu yüzden lekelenme etkisine karşı son derece dayanıklı olur. Bunun dışında içeceklerden kaynaklanan renklenmeler diş beyazlatma işlemiyle düzeltilebilir.

Bonding uygulaması herkese uygulanabilir mi?

Bu uygulama her yaş grubundaki kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Çocuklarda, ergenlerde, yetişkin olanlarda ve yaşlı kişilerde son derece başarılı olarak yapılabilir. Bu sayede görünüm ve gülüşleri daha güzel bir hale getirilir. Gülümsemeyle bütünlük sağlayan estetik dişler, kişinin özgüven kazanmasına, işinde, ailesinde ve çevresinde saygınlık ve hayranlık uyandırmasına neden olur.

Bonding uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Bu uygulamaların yapılmasından sonra, kişiler kendi doğal dişlerinde olduğu gibi özen göstermelidir. Dişleriyle sert maddeleri kırmaktan kaçınmaları, temizliğine ve bakımına dikkat etmeleri gerekir. Özellikle tırnak yeme gibi bir alışkanlığı olanlar bundan vazgeçmelidir.

Bonding uygulamaları pahalı bir tedavi midir?

Bonding uygulamaları estetik diş hekimliği alanında en uygun maliyete sahip olan işlemlerdir. Dişlerde kayıplara neden olmadan uygulanır, kullanılan malzemeye göre bir maliyete sahip olurlar.

Randevu ve diğer tüm sorularınız için bize ulaşın: 0850 888 8906 – 0216 8881094

Bilgi ve Randevu İçin Formu Doldurun

tr Türkçe